Skip links

Kış Tatilinin Yeni Adresi: Regnum Hotel & Spa Bansko

Regnum’un Avrupa’nın en popüler kayak merkezlerinden Bulgaristan Bansko’da 18 milyon Euro yatırımla inşa ettiği Regnum Hotel & Spa Bansko, Türkiye ve Avrupa’dan gelen kayak tutkunlarının yeni adresi olacak.

Türkiye’deki projelerinin yanı sıra yurtdışında da gerçekleştirdiği projelerle uluslararası gayrimenkul geliştirme şirketi kimliğine sahip olan Regnum’un yeni oteli, “Regnum Hotel & Spa Bansko” yenilenerek Kasım ayında faaliyete geçti. Avrupa’nın önde gelen kayak merkezleri arasında yer alan Bulgaristan Bansko’da 18 milyon Euro yatırımla tamamlanan otel, eşsiz doğa manzarası eşliğinde kayak ve spa turizminin yanı sıra iş amaçlı seyahatlerle kültür turizminin de yeni adresi olacak.

Türkiye ve Avrupa’daki popüler kayak tesislerinden çok daha ekonomik fiyatlarla eşsiz kayak tatili fırsatı sunduğu için tüm dünyadan kayakseverlerin son dönemde tercih etmeye başladığı Bulgaristan Bansko’da açılan Regnum Hotel & SPA Bansko, Pirin Dağı’nın eteklerinde ve Glazne Irmağı’nın hemen yanı başında yer alıyor. Otel, kayakseverlerin yanı sıra doğayla baş başa bir tatil geçirmek isteyen konukların da gözdesi olmayı hedefliyor. Kayak pistine 400 metre, şehir merkezine ise sadece 900 metre mesafede konumlanan otel, muazzam doğa manzarasına ek olarak kendine özgü mimarisiyle de oldukça etkileyici. Büyüleyici dağ atmosferinin günümüz teknolojisiyle harmanlandığı otel, şirket buluşmaları ve iş toplantılarına da ev sahipliği yapacak.

İstanbul’a sadece 6 saat mesafede

Regnum’un bu sıradışı projesini değerlendiren Regnum Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, Bansko’nun yakın bir gelecekte Avrupa’nın en iyi kayak bölgeleri arasında yer alacağının altını çiziyor. “Bansko, Dünya Kayak Şampiyonalarına ev sahipliği yapabilecek pistlere ve tesislere sahip. Nitekim 2012 yılında gerçekleştirilecek Dünya kayak Şampiyonası Bansko’da yapılacak. Öte yandan bölgede, Avrupa’nın popüler kayak bölgelerinden ve hatta Türkiye’den bile çok daha ekonomik fiyatlardan kayak tatili yapmak mümkün. Bu nedenle Bansko son yıllarda kayak tutkunlarının da popüler adresi olmayı başarıyor. Bansko’nun İstanbul’a arabayla sadece altı saat uzaklıkta olması da, bizim yatırım rotamızı bu bölgeye çevirmemizde etkili oldu” diyen Öztürk, kara ve havayolu ulaşımının son derece kolay olduğu Bansko’da turizmin sadece kış mevsimiyle sınırlı kalmadığına da dikkat çekiyor. Öztürk, dört mevsim boyunca her yaşa ve her kesime hitap eden aktivitelerin yer alacağı Regnum Hotel & SPA Bansko’nun hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan kayak tutkunları tarafından tercih edeceğini vurguluyor.

Kayağın ardından spa keyfi

Regnum Hotel & SPA Bansko, farklı mimarisi ve iç tasarımıyla da rakiplerinden ayrılıyor. Klasik dağ otellerinden farklı olarak Regnum Hotel & SPA Bansko’da, konukların her türlü talebini karşılamak üzere, tek ve double odaların yanı sıra lüks stüdyolar da yer alıyor. Spa hizmetindeki iddiasını ismine de taşıyan Regnum Hotel & SPA Bansko’da bir tanesi VIP olmak üzere 8 özel masaj odası bulunuyor. Tesis içinde bir adet ısıtmalı yüzme havuzu ,fitness salonu ve dış jakuzi de konukların hizmetine sunuluyor.

Otel, iş dünyası ve şirket buluşmaları için de ideal özelliklere sahip. Otelde, modern donanımlı büyük konferans ve toplantı salonlarının yanı sıra iş adamlarının stres atıp dinlenebilecekleri donanımlı bir de spa merkezi bulunuyor. 180 kişi kapasiteli restoran ise hem Türk hem de Bulgar mutfağından eşsiz lezzetler sunuyor.

2012 Dünya Kayak Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak

Bansko Kayak Merkezi, Bulgaristan’ın en büyük, Avrupa’nın da en iddialı tesisleri arasında. Bölgenin kayak turizminde marka olmuş İsviçre ve Fransa gibi ülkelere kıyasla fiyatta rekabetçi olması da her yıl onbinlerce kayak severin Bansko’yu tercih etmelerini sağlıyor. 2012’de Dünya Kayak Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak bölgede, 990 ile 2600 metre arasında her zorluk derecesinde 13 pist mevcut. Bunlardan en ünlüsü Alberto Tomba’dan ismini almış siyah zorluklu Tomba Pisti. Pistlerde 3 adet Chair, 8 adet Drag ve 1 adet Gondola olmak üzere toplam 12 adet lift bulunuyor. Liftler saatte 14 bini aşkın kişi taşıma kapasitesine sahip. Tesiste snowboard tutkunları için de Funpark’ta muhteşem bir parkur bulunuyor. Ayrıca, çocuklarıyla Bansko Kayak Merkezi’ni tercih eden aileler için 4-7 yaş arası çocuklara özel Ski Oyun ve Kayak Öğrenme Parkı da mevcut. Mayıs ayına kadar açık olan merkezde bulunan yapay kar makineleriyle karın yetersiz olduğu hava koşullarında bile keyifle kayak yapabilmek mümkün. Kayak bölgesi, 180’den fazla irili ufaklı gölle çevrelenmiş, yemyeşil doğasıyla trekking meraklılarını da etkilemeyi başarıyor.

Kültür turizmi için de ideal

Tatil ve seyahatlerde Bansko’yu tercih etmeniz için illa ki kayak sporuna gönül verenlerden olmanız gerekmiyor. Bu şirin ve tarihi bir tipik Bulgar kasabasında, kültür ve tarihle dolu bir tatil deneyimi yaşamak da mümkün. Bölgede, gezilecek yaklaşık 120 adet kültürel anıt, müze ve etnografya sergisi bulunuyor. 1835 yılına ait Kutsal Trinity Kilisesi ise 30 metrelik çan ve saat kulesiyle Bansko’nun en göz alıcı tarihi yapılarından biri. Kasabayı çevreleyen Pirin dağları ve onların çevrelediği alan Pirin Ulusal Parkı olarak adlandırılıyor. Parkın, UNESCO’nun kutsal miras listesinde yer aldığını da hatırlatalım.

Gece hayatı ve eğlence meraklıları için de Bansko’da birçok alternatif mevcut. Bölge, “Mehana” olarak adlandırılan geleneksel tavernalarıyla adlandırılıyor. Bulgar folk müziğiyle eğlencenin doruğa çıktığı Mehana tavernalarında klasik Bulgar mutfağının en güzel örnekleri Bulgar şaraplarıyla birlikte servis ediliyor. Yine Bansko’da bulunan disko ve gece kulüpleri ise sabahın ilk ışıklarına kadar konuklara doyumsuz müzik ziyafeti çekiyor.

This website uses cookies to improve your web experience.